ARNAVUTKÖY TAYAKADINDA KELEPİR ARSA

Video için tıklayın

Açıklama

Arnavutköy ilçesi denilince akla gelen ilk yerlerden olan Tayakadın mahallesi Arnavutköy’ün ilçe olmasıyla birlikte mahalle statüsü kazanan köylerdendir. İstanbulda ki dev projelerden olan 3. Havalimanın bir kısmını kendi arazisinde barındıran tayakadın mahallesi Arnavutköyde arsa veya tarla yatırımı yapmak isteyen ve bu konuda araştırma yapan yatırımcının ilk baktığı yerlerdendir.
Tayakadında satılık  tarla bakan yatırımcıyı cezbeden taraflarını ve olası handikaplarını ele alabiliriz.
1) Tayakadın mahallesi arazisinin kuzeyinde kalan küçük bir parçasını yapılacak olan 3. Havalimanının istimlak sahasına bırakmıştır. Bu durumun yatırımcı açısından kötü olduğunu söyleyemeyiz, bilakis tayakadın mahallesi için yatırımı teşvik edici bir unsurdur. Zira bu durum Tayakadın mahallesinin 3. Havalimanına komşu olduğunu tescilleyen bir durumdur. Tayakadın mahallesi ve 3. Havalimanı birbirlerinden 3. Köprü yolu ile ayrılmaktadır.
2) 3. Köprü yolu güzergahı üzerinde olan Tayakadında arsa ve tarla arayan yatırımcının bu konuyu da dikkate alması gerekir zira 3. Köprü yolu güzergahı Tayakadın mahallesinden de geçmektedir ve 3. Havalimanı ile tayakadın imar sınırlarını ayırmaktadır buda demek oluyor ki Avrupa yakasından da Tayakadın mahallesine ulaşım kolay ve hızlı olacaktır. 3. Havalimanında istihdam edilecek personel, uçuş ekibi, kabin ekipleri, kule yer ve uçak bakım ekipleri veya havalimanı yolcularının ikamet edebilecekleri veya konaklayabilecekleri imar alanları Arnavutköy’ün diğer mahalleleriyle birlikte Tayakadın mahallesinde de oluşturulacaktır ve bu durum yatırımcı açısından son derece önemlidir.
3) Bakanlar kurulu tarafından onaylanan ve resmi gazetede yayınlanan 6306 sayılı rezerv yapı alanlarının imarı konusundaki kararnameyle anlaşılıyor ki Tayakadın mahallesi Arnavutköy’ün diğer birçok mahallesi gibi önümüzdeki süreçte imara açılacaktır. İmarın kısa zamanda açılması kaçınılmazdır çünkü 3. Havalimanı projesini desteklemek için gerekli olan ikamet alanaları ve konaklama alanları yoktur, şimdilik Deliyunus Çiftliğindeki Arnavutköy’ün tek otelinden başkaca otel dahi bulunmamaktadır. Üst gelir grubuna hitab eden Balaban mahallesi yakınındaki veya bollucadaki villalar 1 milyon kişiye çıkması öngörülen Arnavutköy nüfusunun ihtiyaçlarını şimdiden karşılayamamaktadır.
Arnavutköy’de satılık arsa arayan yatırımcılar için Tayakadın mahallesindeki handikaplar ise henüz imarın olmaması ve bütün Arnavutköy arazilerini ilgilendiren su havzalarıdır. İmar ile ilgili çekince yaşanmaması gerekir çünkü yukarıda sıraladığımız gibi imar kapsamına zaten alınmıştır. Henüz imar yok iken yapılan yatırımın getirisi halihazırda imarlı olan bir arsa veya araziye oranla zaten çok daha yüksek olacaktır ki bir çok yatırımcı bu sebeplerle imarlı olmayan tarlalara yatırım yapmaktadırlar. Diğer bir durum olan havzalarda ise gerek kısa veya mutlak mesafeli su havzaları olsun, gerekse orta veya uzun mesafeli su havzaları olsun; gerekli durumlarda ve gerekli altyapı yatırımı yapıldıktan sonra her durumda imara açıldığı ve yatırımcısına para kazandırdığı örneklerle sabittir ( durusu mahallesinde mutlak ve kısa mesafelerin imara açılmış olması ve deliyunus çiftliğindeki mutlak ve kısa mesafeli su havzalarının imara açılmış olması gibi).

İç Özellikler

  • true  Telefon  
  • true  Su  
  • true  Elektrik  

Dış Özellikler


Emlak Konumu

Yol Tarifi Al İlanın size olan uzaklığını görün

Fotoğraflarİlan Detayları

İlan No:   1674  

Durum:   kampanya  

İlan Türü:   Tarla  

İlan Amacı:   Satılık  

İl:    İSTANBUL   

İlçe:    ARNAVUTKÖY   

Köy/Mahalle:    TAYAKADIN   

m2:    174 m2  

Kimden:   Sahibinden  

Fiyatı:    68 000 TL  

Görüntülenme: 642

  

    İlanı Yazdır   Whatsuptan yazın veya arayın

İletişim FormuHızlı Arama


Alt logo

Nenehatun Mahallesi Fatih Caddesi No 322 /A Arnavutköy İkinci Onur Marketi Geçince Hicret Caminin Karşısı
0(538) 212 26 02 + 0(534) 067 31 63
turkanlaremlak@hotmail.com